Działalność Kulturalna

Imprezy i spotkania

Więcej »

inne_01-02

DKK

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.Dyskusyjne …

Więcej »

fotki_02-02

Głośne czytanie nocą

Głośne czytanie nocą to oryginalna, często zabawna forma promowania w bibliotece literatury dla dorosłych. Pierwowzorem starachowickiej imprezy kulturalnej były Głośne Czytania Nocą w Antykwariacie Andrzeja Metzgera w Kielcach.

Współorganizatorem i prowadzącym jest Andrzej Rojek, prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej w Starachowicach.

Pierwsze „czytanie nocą” odbyło się w Czytelni MBP 15.12.2007 r. pod hasłem …

Więcej »

fotki_06-02

Imprezy dla dzieci

Filie dla dzieci – nr 1 i nr 5 w trosce o najmłodszych czytelników, organizują  różne imprezy, związane z rocznicami literackimi i porami roku. Prowadzą zajęcia plastyczne połączone z czytaniem bajek. Ta forma promocji czytelnictwa cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców. Kontakt z rówieśnikami, obcowanie z literaturą od najmłodszych lat, …

Więcej »

inne_03-02

Wystawy

MBP posiada profesjonalnie urządzoną Salę Wystaw, dzięki której od 1996 roku ma możliwość prowadzenia działalności wystawowej. Biblioteka współpracuje w tym zakresie z miejscowymi i poza miejscowymi ośrodkami kultury min. MDK i SCK ze Starachowic oraz WDK i WBP z Kielc, a przede wszystkim ze starachowickim Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury.

Dzięki stałej współpracy z …

Więcej »

flv_film-01

Filmy

18 listopada 2011 r. odbyło się jubileuszowe XX Głośne Czytanie Nocą.
Tym razem publiczność wysłuchała tekstów góralskich w wykonaniu Katarzyny Włazłowskiej, Elżbiety Orzechowskiej, Radosława Mroczka, Włodzimierza Orkisza, Zbigniewa Kopańskiego. Nie zabrakło dowcipów o bacy opowiadanych przez Andrzeja Rojka i Piotra Koguta. Przy akompaniamencie Moniki Kowalczyk śpiewano piosenki góralskie.

Więcej »

flv_film-02

Galerie zdjęć

Więcej »