Archiwum dzienne: Kwiecień 6, 2018

kwi 06 2018

Konsultacje społeczne

z dnia 04.04.2018 r.

o konsultacjach społecznych w  sprawie przeprowadzenia modernizacji i remontu pomieszczeń Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach

Prezydent Miasta Starachowice ogłasza konsultacje społeczne

1. Cel konsultacji

Celem konsultacji jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców dotyczących remontu i wyposażenia pomieszczeń Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Żeromskiego 8 w Starachowicach, które pozwolą w ramach projektu stworzyć nowoczesną placówkę  biblioteki.

1. Data rozpoczęcia i zakończenia konsultacji

Konsultacje będą przeprowadzone w dniach od 10 kwietnia 2018 roku do dnia 16 kwietnia 2018 roku.

1. Forma konsultacji

Konsultacje będą polegały na zgłaszaniu i wyrażaniu opinii na piśmie, poprzez wypełnienie formularza ankiety stanowiącej załącznik nr 2 do Zarządzenia Nr 175/2018 z dn. 04.04.2018 r., która będzie dostępna do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Starachowice www.starachowice.eu oraz w wersji papierowej w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej i w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim. Przewidziane jest również spotkanie z mieszkańcami w siedzibie Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniu 16 kwietnia o godz. 16.00.

PREZYDENT MIASTA

Marek Materek

kwi 06 2018

Wernisaż wystawy. W ramach projektu do Sejmu Dzieci i Młodzieży

W czwartek, 5 kwietnia odbył się wernisaż wystawy. Twórcami wystawy poświęconej Władysławowi Kiernikowi, politykowi, posłowi i ministrowi II RP są Igor Kaczorowski i Szymon Tuz, uczniowie trzeciej klasy Społecznego Gimnazjum w Starachowicach. Gimnazjaliści starają się o mandaty posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 1 czerwca. Aby znaleźć się w wąskim gronie młodzieżowych posłów, uczniowie musieli zrealizować projekt „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. W ramach zadania rekrutacyjnego musieliśmy zaplanować i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na Sejm Ustawodawczy lub Sejm I Kadencji II RP korzystając ze środków przekazu z okresu 20-lecia międzywojennego. Wybraliśmy Władysława Kiernika, osobę zasłużoną dla XX-wiecznej Polski, jednego z liderów partii PSL „Piast” oraz trzykrotnego ministra – mówią Igor Kaczorowski i Szymon Tuz. – Sejm Dzieci i Młodzieży to duża inicjatywa, która niewątpliwe nam pomoże realizować swoje zainteresowania i uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym.

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Adolfa Dygasińskiego to tylko jeden z elementów projektu młodych ludzi. W kilku miejscach w mieście zawisły plakaty „wyborcze” Władysława Kiernika. Gimnazjaliści prowadzą też stronę na Facebooku, na której publikują informacje o parlamentarzyście, a w swojej szkole zorganizowali lekcję, podczas której przybliżyli innym uczniom postać polityka. Przeprowadzili także ankiety, mające na celu zbadanie wiedzy mieszkańców Starachowic na temat Władysława Kiernika przed rozpoczęciem kampanii informacyjnej i po jej zakończeniu.

Wystawę „Władysław Kiernik – poseł i polityk II RP” można oglądać do piątku 13 kwietnia w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.