Archiwum dzienne: Grudzień 3, 2017

Kubuś Puchatek – galeria zdjęć

gru 03 2017

Przygody Kubusia Puchatka „Nad Skałą”

W piątek 1 grudnia „Nad Skałą” dzieci poznały przygody Kubusia Puchatka. Ten bohater książki A.A Milne towarzyszył dzieciom przez całe zajęcia, które były poświęcone pluszowym misiom. Dzieci dowiedziały się, że Kubuś Puchatek i Krzyś istnieli naprawdę i z wielką uwagą słuchały fragmentów książki, czytanej przez panią Dorotę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbardziej na świecie misie lubią miodek a dzieci lubią jeść kaszę. Tym razem jednak  kaszą dzieci „namalowały” misie i w ten sposób powstało wiele ciekawych prac. Książka o Kubusiu Puchatku tak pochłonęła dzieci, że postanowiły wypożyczyć ją sobie do domu aby poznać dalsze przygody pluszowego misia.

Ewa Ragan

więcej zdjęć (prace dzieci) w galeria zdjęć

Plastusiowe misie

Wykreować wizerunek własnego Misia wcale nie jest łatwo. Na szczęście takiego problemu nie miały dzieci na warsztatach w „Plastusiu”. Misie wyglądają wprost literacko Smile

Magdalena Mroczek

Bal Andrzejkowy

Tegoroczny bal andrzejkowy dla dzieci odbył się w Starachowickim Centrum Kultury. Jak każdego roku obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji. Były tańce i zabawy przy muzyce. Amatorzy magicznych tatuaży i malowanych buziek na pewno nie poczuli się zawiedzeni. Tej atrakcji nie mogło przecież zabraknąć. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek. Ten coroczny Bal jest efektem współpracy kilku placówek kulturalnych i oświatowych: MBP „Plastuś”, Szkoły Językowej Helen Doron, Akademii Przedszkolaka, Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, Starachowickiego Centrum Kultury.

Magdalena Mroczek

zdjęcia : Helen Doron Starachowice