Archiwum dzienne: Listopad 2, 2017

Słoneczka poznają wilki

W czwartkowe przedpołudnie w Filii Nr 10 gościła grupa „Słoneczka”z PM nr 10 z wychowawczynią panią Renatą Krysiak. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki „ O wilku, który trafił do Baśniowego lasu”. Poznały także zwyczaje i wygląd prawdziwych wilków żyjących w lasach. W nagrodę za piękne zachowanie otrzymały kolorowanki i mogły pooglądać wybrane przez siebie książeczki, co zawsze robią z wielką ochotą.

Honorata Adamczyk

Halloween w Bibliotece Nad Skałą – galeria zdjęć

Halloween w Bibliotece Nad Skałą

W piątkowy wieczór w bibliotece nad skałą zagościły duszki i stworki . Odbył się Halloweenowy wieczór. Były makijaże, fryzury, halloweenowe gry, zabawy i wycinanie dyni. Uczestnicy wieczorku świetnie się bawili a nad zabawą czuwała młodzież z Kl I B Zespołu Szkół zawodowych nr 3 w Starachowicach, wraz z opiekunami – panią Renatą Cieślik i panią Anną Zając. Uczniowie ZSZ nr 3 przygotowali dla dzieci konkursy i tańce oraz pomagali maluchom w wykonywaniu duszków i stworków halloweenowych.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

Ewa Ragan

Tajemnica Filomeny

indeksOstatnie sobotnie (28.10) spotkanie DKK dało nam kolejną dobrą książkę do czytania i dyskusji. „Tajemnica Filomeny” Martina Sixsmitha to dobrze napisana opowieść o trudnych wyborach, złych decyzjach i bezduszności instytucji. Jeśli dodać do tego sporą dawkę urzędniczej hipokryzji i złej woli mamy książkę, która porusza i wywołuje wiele emocji. Nas też dotknęły. Było więc sporo tematów do obgadania. Nie zdradzamy szczegółów.

Zajrzyjcie do książki. Naprawdę warto. Polecamy

Magdalena Mroczek