Archiwum dzienne: Październik 12, 2017

Wykład 1 – galeria zdjęć

paź 12 2017

Historyczne Czwartki w Bibliotece. Wykład 1.

Wykładem dr Krzysztofa Gębury „Kamienna i jej dorzecze” rozpoczęliśmy cykl spotkań Historyczne Czwartki w Bibliotece. Tematyka obejmuje dzieje obszaru dorzecza Kamiennej od czasów najstarszych do dnia dzisiejszego. Podczas pierwszego spotkania przedstawione zostały dzieje geologiczne obszaru dorzecza Kamiennej,surowce, pierwsi ludzie epoki oraz narzędzia jakimi się posługiwali.
Dr Krzysztof Gębura jest wykładowcą z dużym dorobkiem naukowym i doświadczeniem dydaktycznym w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na innych uczelniach. Był także nauczycielem i dyrektorem liceum ogólnokształcącego i dyrektorem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

co się kryje w lesie ? – fotorelacja

paź 12 2017

Co się kryje w plastusiowym lesie ?

„Co się kryje w lesie?”. Drzewa, drzewa, drzewa. Te małe i duże, liściaste, iglaste, proste, krzywe, delikatne jak brzozy i mocne jak dęby. Las w „Plastusiu” wygląda zupełnie inaczej. Niezwykły, niepowtarzalny, kolorowy i oryginalny. Każde drzewo jest inne i wyjątkowe, jak ich mali twórcy:)

Magdalena Mroczek

więcej zdjęć w galeria zdjęć