Archiwum dzienne: Listopad 17, 2014

Wystawa pokonkursowa – galeria zdjęć

Magia Powiatu – wystawa pokonkursowa

14 listopada w Sali Wystaw MBP „Reflex” odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „Magia Powiatu Starachowickiego – Natura, Kultura Materialna, Tradycja”. Zaprezentowano prace zgłoszone do konkursu fotograficznego, którego organizatorem był  Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK. Podczas wernisażu członkowie jury konkursu ogłosili wyniki i wręczyli nagrody zwycięzcom. Pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce ex aequo zajęli : Anna Wiączek i Dominik Pocheć a trzecie – Katarzyna Gritzmann. Wyróżnienie otrzymał Leszek Żmijewski. Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki otrzymała Dagmara Łyżwińska.

więcej zdjęć w  galeria zdjęć

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki

Wiśniewski J. L.: Grand

grand okłWielka Litera, 2014 r.

Nad sopodzkim Grang Hotelem unosi się duch historycznej malancholii. On sprawia , że losy mieszajacych tu ludzi mogą sie zmienić.

Autor podpatruje tych, krórzy zatrzymali sie w hotelu na jeden letni weekend. Wchodzi do ich pokoi, prześwietla ich biografie, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Opowiada o ich snach, porażkach, tęsknotachmarzeniach i cierpieniach…

Wszyscy bohaterowie uwikłani są w milość i to ona dokona w nich wielkiej przemiany.

Wypożyczalnia główna oraz Filie 6 „nad Skałą” i 9 (Michałów)