Archiwum dzienne: Październik 30, 2014

paź 30 2014

,,Październikowe zabawy z Plastusiem”.

,,Październikowe zabawy z Plastusiem” to cykl poniedziałkowych zajęć literacko-plastycznych, zabaw integracyjnych oraz lekcji bibliotecznych organizowanych przez MBP dla dzieci i młodzieży ,,Plastuś”. W tym miesiącu odnotowaliśmy następujące spotkania:

• 06.10.2014 - ,,Podróże ze smokami i potworami” - wieczór z bajką  (,,Duszki, stworki i potworki”, Gellner, D.) połączony z warsztatami  plastycznymi;
  • 15.10.2014 - Spotkanie z dziećmi w ,,Akademii Przedszkolaka” - lekcja biblioteczna, mająca na celu promowanie biblioteki i czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym;
  • 20.10.2014 - ,,Pani Jesień dary niesie” - wieczór z bajką (,,Bajka o jabłuszku”, anonim) połączony z zajęciami plastycznymi oraz wystawą prac;
  • 25.10.2014 - ,,Bal Halloweenkowy” - zabawa integracyjna dla dzieci, zorganizowana przez Centrum Helen Doron, MBP ,,Plastuś” oraz ,,Akademię Przedszkolaka” w SSM;
  • 27.10.2014 - ,,Podróże do świata baśni” - poczytajki dla dzieci (,,Bal duchów”, Usenko, N.) połączone z warsztatami plastycznymi (,,Duszki-koszyczki na słodycze”).

paź 30 2014

Starachowice – bezpieczne w praktyce

29 października w czytelni MBP odbyło się spotkanie  związane z realizacją przez Gminę Starachowice projektu pn. „Starachowice – bezpieczne w praktyce”. Projekt jest  współfinansowany ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. W spotkaniu uczestniczyli : Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień, Komendant Straży Miejskiej Waldemar Jakubowski i starszy aspirant Komendy Powiatowej Policji Janusz Kowalewski. Spotkanie prowadził Piotr Ambroszczyk z Urzędu Miejskiego, który przedstawił projekt w formie prezentacji. Pokazano również nagrania z monitoringu miejskiego.