Archiwum dzienne: Październik 3, 2014

Wieczór Starachowicki – Aleksander Pawelec – galeria zdjęć

Wieczór Starachowicki – Aleksander Pawelec

2 października w Czytelni MBP odbył się Wieczór Starachowicki poświęcony Aleksandrowi Pawelcowi i publikacjom związanym z historią miasta i regionu starachowickiego. Spotkanie poprowadziła  Anna Gębska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Adam Brzeziński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Fragmenty książek Aleksandra Pawelca przeczytały panie z MBP: Anna Gębska, Jadwiga Zaręba i Magdalena Mroczek. Licznie zgromadzeni goście chętnie dzielili się wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z autorem i jego publikacjami. Alicja Zanijat odczytała wiersz oraz laudację na cześć Aleksandra Pawelca. Głos zabrali : Tomasz Kukliński – Sekretarz Miasta, Józef Kowalski – pisarz, Jarosław Babicki – redaktor naczelny Tygodnika Starachowickiego oraz Magdalena Łodej, Kinga Kozłowska i Adam Cieślik – UTW. Podziękowania i kwiaty dla autora złożono na ręce żony – Wiesławy Pawelec. Podczas Wieczoru zaprezentowano najnowszą książkę pana Pawelca „Wierzbnik – Starachowice: 1624-2014: 390 lat miasta nad Kamienną”.  Wystąpił Łukasz Kowalczyk – absolwent PSM w Starachowicach, który zaprezentował dwa utwory akordeonowe. Scenografią spotkania były publikacje autora oraz malarstwo członków RSTK dotyczące Starachowic.

Wieczór uświetnił minirecital Tomasza Kordeusza – autora tekstów piosenek, kompozytora i dyrektora SCK.

Więcej zdjęć w galeria zdjęć

paź 03 2014

,,Wrześniowe zabawy z Plastusiem”

We wrześniowe popołudnia, czytelnicy MBP dla dzieci i młodzieży ,,Plastuś” uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych:

• 08.09.2014 – ,,Jesienne zabawy z Plastusiem” - poczytajki dla dzieci (,,Opowiadania dla przedszkolaków”, R.Piątkowska) połączone z zajęciami plastycznymi;
  • 15.09.2014 - ,,Jesienne zabawy z Plastusiem” - poczytajki dla dzieci (,,Łapy, pióra i rymów fura”, L.J. Kern) połączone z zajęciami plastycznymi;
  • 22.09.2014 - ,,Pani Jesień dary niesie” -  wieczór z bajką (,,W głębokim, ciemnym Lesie”, P. Maar ) połączony z zajęciami plastycznymi (,,Jesienne potwory”);
  • 29.09.2014 – ,,Jesienny mobil” - wieczór z bajką (,,Jak Skrzat Jagódka śledził leśną plotkę”, E. Stadtmuller) połączony z zajęciami plastycznymi (,,Kruk Skarpetka”).