Archiwum dzienne: Wrzesień 12, 2014

wrz 12 2014

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020

polaczone2Program Biblioteki Narodowej – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach otrzymała ze środków Biblioteki Narodowej dofinansowanie w kwocie 21 000 zł na zakup nowości wydawniczych (w tym 7000 zł na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży) z Programu: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Priorytet 1 – 2014.

„Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

W roku 2015 z Programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie 30 000 zł.

W roku 2016 w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” nasza Biblioteka już po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizacje zadania „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Dotację tę otrzymaliśmy ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z budżetu państwa, a udzielonych przez Bibliotekę Narodową.

Środki finansowe przekazane Bibliotece w 2016 r.  to 16 817 zł.  Za tę kwotę zakupiliśmy 720 egzemplarzy książek i 10 egzemplarzy audiobooków.

W roku 2017 w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 16 031 zł na zakup książek i audiobooków. Do końca b.r. zakup będzie w pełni zrealizowany.

”Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.