Archiwum dzienne: Luty 26, 2014

Zaczarowany koci świat

”Zaczarowany koci świat” to zajęcia edukacyjne, jakie odbyły się w Bibliotece Dziecięcej ”Nad Skałą” z okazji Święta Kota. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione kocie przytulanki. Przybyłych powitał kot Filemon i Bonifacy. Podziwialiśmy koty małe i duże, szare i różnokolorowe, o których dzieci z ogromną pasją opowiadały. W trakcie zabaw porównywaliśmy je pod względem wielkości i koloru. Nie zabrakło wierszyków i opowiadań o kotach. Dzieci zamieniały się w kotów, miauczały, przeciągały się, ziewały, chodziły jak koty. Odbył się również konkurs pytań ze znajomości życia kotów, bajka o kocie i myszach. Nie obyło się bez łapania myszek na sznurku.

Dzień Kota był niezwykłym dniem, który długo będziemy wspominać. Sprawił on, że wszystkie dzieci w bibliotece mogły poczuć się jak kotki i zintegrować we wspólnej zabawie, a nauką, którą uczestnicy wynieśli z tego spotkania jest troska i opieka nad zwierzętami, które przecież tak wszyscy kochamy.

Już teraz pragniemy zaprosić dzieci na kolejne zajęcia literacko-plastyczne w każdy piątek o godz.16.00 do Biblioteki przy ul.Staszica 9.

lut 26 2014

Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece „Nad Skałą”

Biblioteka Dziecięca ”Nad Skałą” przygotowała spotkanie dla babć i dziadków, na którym wnuki zaprezentowały program w formie wspólnej zabawy, by w ten sposób wyrazić swoją miłość. Dzieci opowiadały o swoich babciach i dziadkach, mówiły wierszyki, a najmłodsza wnuczka, 3-letnia Anielka, która obchodzi swoje urodziny w Dzień Babci zaprezentowała krótki program artystyczny, grając na skrzypkach. Odbył się również quiz ze znajomości zainteresowań swoich pociech, dziadkowie losowali karteczki z nazwami zwierząt i ptaków, których głosy musieli później naśladować. Była również pantomima w wykonaniu dzieci, za pomocą której przedstawiły one czynności, które wykonują w pomaganiu dziadkom.W podziękowaniu za ich miłość i poświęcenie, wnuki wręczyły własnoręcznie wykonane kolorowe kwiatki, życząc dużo zdrowia i 100 lat życia!

Ferie zimowe w Bibliotece Dziecięcej

Ferie zimowe dobiegły już końca. Przez dwa tygodnie Biblioteka Dziecięca ”Nad Skałą” ul.Staszica prowadziła zajęcia dla najmłodszych. Podczas ferii powstały piękne prace plastyczne o zimie, które można oglądać na wystawie w oknach biblioteki. Dzieci słuchały również czytanych książek o przygodach bałwanka, a zabawy i gry wywoływały wiele emocji. Uczestnicy zajęć lepili kule śnieżne z papieru, którymi później celowali do kosza, rozwiązywali zagadki o zimie. Ostatniego dnia ferii obchodziliśmy Święto Zakochanych. Dzieci chętnie mówiły kogo kochają, zapoznały się z historią tego święta, wykonywały piękne kartki walentynkowe, rysowały z zawiązanymi oczami duże serca, ciągnęły kartki z wróżbami. Na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplomik.
Potrzeba prowadzenia zajęć dla najmłodszych jest w pełni zasadna, bowiem dzieci zawierają nowe znajomości, integrują się, rozwijają swoje umiejętności plastyczne, poznają literaturę dziecięcą, dlatego też zapraszamy w każdy piątek o godz.16.00 na zajęcia literacko-plastyczne do Biblioteki Dziecięcej ul.Staszica 9.