Spotkanie z Jarosławem Czechowiczem

Spotkanie z Jarosławem Czechowiczem – autorem popularnego blogu „Krytycznym okiem”, niezależnym recenzentem, autorem wielu publikacji i książek z wywiadami. Jedną z nich pt. „Poza napisanym” Gość zaprezentował podczas spotkania.
Dziękujemy Ani Sekielskiej, Tomaszowi Sekielskiemu i Wydawnictwu „Od deski do deski” za możliwość zorganizowania spotkania.
Czytelników zachęcamy do odwiedzania blogu Jarosława Czechowicza – http://krytycznymokiem.blogspot.com/

więcej zdjęć w galeria zdjęć

Średniowiecze w dorzeczu Kamiennej

Drugi wykład dr Krzysztofa Gębury dotyczący dorzecza Kamiennej. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Historyczne czwartki w bibliotece”.

Wernisaż wystawy haftu gobelinowego Kazimierza Piotrowicza

1 grudnia w sali wystaw MBP „Reflex” odbył się wernisaż wystawy pt. „Igłą malowane”. Wystawa prezentuje fascynujące prace Kazimierza Piotrowicza z dziedziny haftu gobelinowego.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

Andrzejkowy Wieczór Nad Skałą

Andrzejkowy wieczór był pełen magii, wróżb i czarów w bibliotece „Nad Skałą”. Gościliśmy formację „Kameleon” wraz z opiekunem panem Maciejem Górskim z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Młodzież doskonale bawiła najmłodszych. Były konkursy nagrody i świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Nie zabrakło wróżb z wosku. Wszystko przy dźwiękach muzyki, począwszy od pop aż po disco polo. Za  udział w konkursach dzieci zostały nagrodzone pracami, które własnoręcznie wykonała młodzież na warsztatach rękodzieła. Na zakończenie wieczoru Biblioteka otrzymała w prezencie domek z zapałek autorstwa Martyny Cholewinskiej z OHP w Końskich. Dziękujemy młodzieży i ich opiekunowi za świetną zabawę.

gru 16 2017

Anielskie granie i kolędowanie

koncert

gru 15 2017

Bombka od Plastusia

W sobotę 16 grudnia o godz. 15.00 mieszkańcy Starachowic wspólnie ubiorą choinkę. Miejska Biblioteka Publiczna, wzorem roku ubiegłego przekaże bombkę, zrobioną przez Magdalenę Mroczek z biblioteki „Plastuś”.

bombka

 

gru 15 2017

Historyczne Czwartki w Bibliotece

14 grudnia w Czytelni MBP odbył się trzeci wykład dr Krzysztofa Gębury z zakresu historii obejmującej tereny dorzecza Kamiennej.

gru 13 2017

A w Plastusiu przygotowania do świąt…

Jak widać przygotowania do świąt idą pełną parą. Dzieciaki i „Plastuś” śpieszą się bo święta tuż, tuż…

gru 08 2017

Starachowicka droga do niepodległości

W ramach cyklu „Historyczne Czwartki w Bibliotece” w Czytelni MBP odbyła się prelekcja i wystawa pt. „Starachowicka droga do niepodległości”, przygotowana przez Zbigniewa Bielata i Adama Brzezińskiego, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Starachowic oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Starachowice,
Zachęcamy do oglądania wystawy w godzinach pracy Biblioteki.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

gru 06 2017

Świąteczna gorączka w Plastusiu…

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Ten grudniowy czas oczekiwania na święta jest dla wszystkich magiczny, a w szczególności dla dzieci. W „Plastusiu” rozpoczęliśmy okres świąteczny opowiastką : „Święty Mikołaj opowiada o Bożym Narodzeniu”. Pozostając w temacie świąteczno – mikołajkowym, dzieci wykonały ozdoby na biurko

Monika Telka

www.youtube.com

 

gru 03 2017

Przygody Kubusia Puchatka „Nad Skałą”

W piątek 1 grudnia „Nad Skałą” dzieci poznały przygody Kubusia Puchatka. Ten bohater książki A.A Milne towarzyszył dzieciom przez całe zajęcia, które były poświęcone pluszowym misiom. Dzieci dowiedziały się, że Kubuś Puchatek i Krzyś istnieli naprawdę i z wielką uwagą słuchały fragmentów książki, czytanej przez panią Dorotę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbardziej na świecie misie lubią miodek a dzieci lubią jeść kaszę. Tym razem jednak  kaszą dzieci „namalowały” misie i w ten sposób powstało wiele ciekawych prac. Książka o Kubusiu Puchatku tak pochłonęła dzieci, że postanowiły wypożyczyć ją sobie do domu aby poznać dalsze przygody pluszowego misia.

Ewa Ragan

więcej zdjęć (prace dzieci) w galeria zdjęć

gru 03 2017

Plastusiowe misie

Wykreować wizerunek własnego Misia wcale nie jest łatwo. Na szczęście takiego problemu nie miały dzieci na warsztatach w „Plastusiu”. Misie wyglądają wprost literacko Smile

 

Magdalena Mroczek

gru 03 2017

Bal Andrzejkowy

Tegoroczny bal andrzejkowy dla dzieci odbył się w Starachowickim Centrum Kultury. Jak każdego roku obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji. Były tańce i zabawy przy muzyce. Amatorzy magicznych tatuaży i malowanych buziek na pewno nie poczuli się zawiedzeni. Tej atrakcji nie mogło przecież zabraknąć. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek. Ten coroczny Bal jest efektem współpracy kilku placówek kulturalnych i oświatowych: MBP „Plastuś”, Szkoły Językowej Helen Doron, Akademii Przedszkolaka, Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, Starachowickiego Centrum Kultury.

Magdalena Mroczek

zdjęcia : Helen Doron Starachowice

cats

gru 01 2017

Wernisaż wystawy haftu gobelinowego Kazimierza Piotrowicza

1 grudnia w sali wystaw MBP „Reflex” odbył się wernisaż wystawy pt. „Igłą malowane”. Wystawa prezentuje fascynujące prace Kazimierza Piotrowicza z dziedziny haftu gobelinowego.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

Starsze «